Německé soudy jsou zavalené žalobami neúspěšných žadatelů o azyl. Případů je pětkrát víc než loni | info.cz

Články odjinud

Německé soudy jsou zavalené žalobami neúspěšných žadatelů o azyl. Případů je pětkrát víc než loni

Německé soudy jsou zavaleny žalobami neúspěšných žadatelů o azyl, kteří se domáhají přehodnocení verdiktu. Meziroční nárůst takových žalob vzrostl takřka pětinásobně na 320.000. Předseda spolkového správního soudu Robert Seegmüller řekl, že ani navýšení personálního stavu s řešením problému nepomohlo, napsala agentura Reuters.

Z asi 70.000 na 320.000 vzrostl podle Seegmüllera počet žalob na rozhodnutí azylových řízení. Dodal, že justiční správa v jednotlivých spolkových zemích musí nyní zvážit další posílení personálního stavu, aby se s narůstajícím počtem žalob vyrovnala.

Nynější justiční problém je vyústěním migrační krize, během které do Německa přišlo přes 1,4 milionu migrantů. V roce 2015 Německo ohlásilo asi 890.000 běženců, v roce 2016 to bylo zhruba 280.000 migrantů a pro končící rok 2017 vláda předpokládá, že počet nově příchozích nepřesáhne 200.000 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud