Německo hlásí rekordní počet obyvatel. Za „populační boom“ může migrace | info.cz

Články odjinud

Německo hlásí rekordní počet obyvatel. Za „populační boom“ může migrace

Počet obyvatel Německa dosáhl loni díky migraci podle předběžných odhadů rekordních 83 milionů. Informoval o tom dnes německý statistický úřad. Pozitivní čistá migrace, tedy stav, kdy se do země přistěhuje více lidí než z ní odejde, kompenzuje i dlouhodobý deficit porodnosti, vysvětlili statistici.

Ještě v roce 2017 žilo v Německu 82,8 milionu lidí. Země s nejvyšším počtem obyvatel v Evropské unii zaznamenala loni čistou migraci ve výši 380.000 lidí. Naopak počet úmrtí byl o 150.000 až 180.000 vyšší než počet nově narozených. I přes rostoucí populaci Německo v průměru stárne, upozornili také statistici.

Čistá migrace je nejnižší od roku 2012 a zvlášť poklesla zejména ve srovnání s rokem 2015, kdy do země přišel asi milion žadatelů o azyl, především muslimů prchajících před konflikty na Blízkém východě.

Německo kromě toho láká tisícovky mladých lidí, kteří do země míří za studiem nebo za prací.

Demografie je v Německu velké téma protože některé venkovské oblasti se vylidňují, zatímco mnohá velká města dál rostou, stejně jako tamní ceny nemovitostí a podnájmů.

Němečtí statistici očekávají, že počet obyvatel země opět klesne na 79 milionů do roku 2030, kdy mají navíc téměř třetinu populace tvořit lidé starší 65 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud