Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo začíná soudit migranta obviněného z vraždy patnáctileté. Dodnes nikdo neví, kolik mu vlastně je

Německo začíná soudit migranta obviněného z vraždy patnáctileté. Dodnes nikdo neví, kolik mu vlastně je
 

V západoněmeckém Landau dnes ráno začne soud s uprchlíkem z Afghánistánu, který podle obžaloby loni v prosinci v nedaleké obci Kandel zřejmě ze žárlivosti ubodal svou 15letou bývalou přítelkyni. Muž bude souzen jako mladistvý, i když jeho přesný věk není jasný. Případ v Německu vedl k debatám o zjišťování skutečného věku uprchlíků.

Obžalovaný, jehož čin v zemi vyvolal pobouření, německým úřadům řekl, že mu je 15 let. Posudek státního zastupitelství ale došel k tomu, že mu je nejméně 17,5 roku a pravděpodobně kolem 20.

Zjišťování skutečného věku běženců, kteří s sebou při příchodu do spolkové republiky nemají dokumenty, je problémem, s nímž se německé úřady setkávají opakovaně. K určení věku využívají například rentgen i další lékařské metody, přesně se jim to ale nezřídka nepodaří.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link