Články odjinud

Německou islamistku obžalovali z válečného zločinu. S manželem zotročili a umučili pětiletou dívku

Německou islamistku obžalovali z válečného zločinu. S manželem zotročili a umučili pětiletou dívku

Sedmadvacetiletou Němku, která se v Iráku přidala k teroristické organizaci Islámský stát (IS), obžalovalo německé generální státní zastupitelství z válečného zločinu. Jennifer W. a její manžel podle něj na Blízkém východě zotročili pětiletou dívku a následně ji zabili. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Podle generálního státního zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné vyšetřování terorismu, je Němka „dostatečně podezřelá“, že z nízkých pohnutek zabila člověka, a dopustila se tím válečného zločinu.

Mladá žena se podle generální prokuratury v Iráku zdržovala od září 2014. V létě roku 2015 si údajně spolu se svým manželem koupila malou dívku a zotročili ji. Když dítě onemocnělo a pomočilo se kvůli tomu v posteli, přivázal jej muž před domem a nechal na slunci umřít žízní. „Obžalovaná svému muži v jednání nezabránila a k záchraně dívky nic nepodnikla,“ uvedli v prohlášení vyšetřovatelé.

Jennifer W. v Iráku sloužila islamistům coby „mravnostní policistka“. V Mosulu a ve Fallúdži údajně dohlížela na to, aby jiné ženy dodržovaly pravidla chování a odívání, která vyžadovali radikálové z IS.

Manžel obžalované Němky není podle mluvčí generálního státního zastupitelství německým občanem a v Německu se ani nezdržuje. Ženu úřady zadržely v lednu 2016 v Turecku a deportovaly do její vlasti. Letos v červnu ji v Bavorsku zadrželi při pokusu vycestovat do Sýrie.

Jennifer W. je vůbec první německou občankou, kterou úřady ve vlasti obžalovaly po návratu z Blízkého východu v souvislosti se službou teroristické organizaci IS. Hrozí jí až doživotní vězení.

Stovky teroristů Islámského státu se vrací do Evropy. Kde jich je nejvíc?

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud