Nepokoje ve Venezuele: Od pondělí už zemřelo 26 lidí | info.cz

Články odjinud

Nepokoje ve Venezuele: Od pondělí už zemřelo 26 lidí

Nejméně 26 obětí si od pondělí vyžádaly protesty proti venezuelské vládě prezidenta Nicoláse Madura. Informovala o tom dnes nestátní nezisková organizace OVCS, kterou citovala agentura AFP. Předchozí bilance uváděly 16 obětí protestů.

„Při protestním hnutí bylo zavražděno 26 osob, z toho sedm v hlavním městě Caracasu,“ napsala na twitteru OVCS. Tato skupina je známá svými kritickými postoji vůči Madurově vládě.

Mohutné demonstrace po celé Venezuele vyvrcholily ve středu, když se během nich předseda opozicí ovládaného parlamentu Juan Guaidó prohlásil úřadujícím prezidentem. Opozice, stejně jako řada amerických zemí, včetně USA, neuznávají legitimitu nového mandátu autoritářského prezidenta Madura, který začal 10. ledna.

Podle opozice i řady zahraničních pozorovatelů loňské prezidentské volby ve Venezuele nebyly demokratické, režim pronásleduje opoziční představitele, porušuje lidská práva a svou řízenou hospodářskou politikou dostal zemi na pokraj ekonomického kolapsu. V případě, že se nový prezident neujme funkce, stává se podle ústavy úřadujícím prezidentem do uspořádání voleb šéf parlamentu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud