Nepříjemné překvapení: Pozůstalým po obětech berlínského útoku přišel účet za ohledání těl | info.cz

Články odjinud

Nepříjemné překvapení: Pozůstalým po obětech berlínského útoku přišel účet za ohledání těl

Pozůstalí po obětech předvánočního útoku v Berlíně se dočkali nepříjemného překvapení, když jim přišel účet na 51 eur (1380 korun) za ohledání mrtvol. Nemocnice Charité, která je rozeslala, se za pochybení omluvila až s několikatýdenním zpožděním, uvedl deník Tagesspiegel. Při útoku kamionem na vánoční trh v západní části Berlína zabil 19. prosince atentátník 12 osob včetně jedné Češky. Další desítky lidí zranil.

Pozůstalým obětí přišla již brzy po útoku pošta. Nešlo však o vyjádření soustrasti ze strany města, jak se někteří domnívali, ale o účet za ohledání těl jejich blízkých. Někteří z nich přitom účet s výzvou k zaplacení do určitého data obdrželi ještě před Vánoci.

Omluva od nemocnice dorazila v dalším dopise o tři týdny později. „Jde o politováníhodnou administrativní chybu, která souvisí s výjimečnými okolnostmi hrozného útoku,“ uvedla nemocnice, podle níž samozřejmě pozůstalí nic platit nemusí.

S velkým zpožděním přišla pozůstalým i zraněným také kondolence primátora Berlína Michaela Müllera (SPD), který ji rozeslal až dva měsíce po útoku. Müller to zdůvodnil tím, že chtěl nechat uplynout nějaký čas.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud