Neštěstí v Srbsku: U obce Kovačica spadl výcvikový letoun, jeden z pilotů zemřel | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neštěstí v Srbsku: U obce Kovačica spadl výcvikový letoun, jeden z pilotů zemřel

Neštěstí v Srbsku: U obce Kovačica spadl výcvikový letoun, jeden z pilotů zemřel

V Srbsku dnes havaroval bojový výcvikový letoun. Oba jeho piloti se katapultovali, jeden ale přišel o život, zatímco druhý utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Podle srbských médií to oznámilo ministerstvo obrany.

Neštěstí se stalo dopoledne u obce Kovačica asi 40 kilometrů severovýchodně od hlavního města Bělehradu. Ministerstvo obrany uvedlo, že šlo o stroj Supergaleb G-4. Podle státní televize posádka během letu velitelskému centru žádné problémy nehlásila.

Nejmenovaný místní činitel agentuře Tanjug řekl, že se nacházel v blízkosti místa události a sledoval ji. Připadalo mu, že letoun spíš nouzově přistával, než že by spadl.

Příčiny havárie zatím nejsou jasné a vyšetřují se.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.