Články odjinud

Nikulin před soudem: Ruský hacker si v USA vyslechne verdikt o vazbě. Trvá na své nevině

Nikulin před soudem: Ruský hacker si v USA vyslechne verdikt o vazbě. Trvá na své nevině

Před soudem v San Francisku má dnes znovu stanout Rus Jevgenij Nikulin, jehož minulý týden Česká republika vydala Spojeným státům kvůli podezření z rozsáhlých kybernetických útoků na sociální sítě a počítačové systémy.

Třicetiletý Rus má vyslechnout verdikt soudkyně Elizabeth Laporteové o vazbě a soud by měl rovněž rozhodnout o přidělení obhájce. Slyšení před severokalifornským federálním soudem je naplánováno na 18:30 SELČ.

 

Nikulin se před soudem v San Francisku poprvé objevil minulý týden v pátek, krátce po deportaci z Česka. Prohlásil, že se cítí nevinen.

Pokud bude odsouzen, hrozí Nikulinovi víc než 30 let vězení a pokuta přesahují jeden milion dolarů (20,6 milionu Kč). Podle zveřejněného obvinění se Nikulin dopustil průniku do počítačového systému, poškození chráněného počítače, krádeže identity a obchodování s prostředky pro neoprávněný přístup do počítačových systémů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud