Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nové podrobnosti. Šestnáctiletá Linda od českých hranic se v řadách Islámského státu stala obávaným sniperem

Nové podrobnosti. Šestnáctiletá Linda od českých hranic se v řadách Islámského státu stala obávaným sniperem

Šestnáctiletá Linda Wenzelová, kterou dopadli vojáci v tunelech dobytého iráckého Mosulu, byla obávaným sniperem Islámského státu. Uvedl to dnes britský deník The Telegraph. Spolu s dívkou z Drážďan se v podzemí skrývaly i čtyři další Němky. Vojáci si ovšem Lindu napoprvé spletli s mladou unesenou jezídkou, protože neuměla arabsky.

Wenzelová utekla z Německa před rokem, když odletěla z Frankfurtu do Turecka a odtamtud se vydala do Sýrie. Ve válkou rozvrácené zemi se přidala k místní bojůvce Islámského státu, která jí propašovala do Iráku. Linda si už v Německu změnila jméno na Mariam a dala na Facebook několik svých fotek se šátkem na hlavě.

Podle jejích přátel se dívka náhle začala učit arabsky, do školy si nosila korán, začala se konzervativně oblékat a byla naprosto fascinována islámem. Podle některých se rovněž zamilovala do muslimského chlapce, s nímž se seznámila na internetu.

Německé tajné služby v současnosti prověřují, zda je dívka na fotografiích skutečně Linda. Podle Die Welt o tom ovšem není pochyb. Během poslední operace ovšem vojáci zadrželi i další ženy z Ruska, Turecka, Kanady a Čečenska.

 

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1