Nové podrobnosti. Šestnáctiletá Linda od českých hranic se v řadách Islámského státu stala obávaným sniperem | info.cz

Články odjinud

Nové podrobnosti. Šestnáctiletá Linda od českých hranic se v řadách Islámského státu stala obávaným sniperem

Šestnáctiletá Linda Wenzelová, kterou dopadli vojáci v tunelech dobytého iráckého Mosulu, byla obávaným sniperem Islámského státu. Uvedl to dnes britský deník The Telegraph. Spolu s dívkou z Drážďan se v podzemí skrývaly i čtyři další Němky. Vojáci si ovšem Lindu napoprvé spletli s mladou unesenou jezídkou, protože neuměla arabsky.

Wenzelová utekla z Německa před rokem, když odletěla z Frankfurtu do Turecka a odtamtud se vydala do Sýrie. Ve válkou rozvrácené zemi se přidala k místní bojůvce Islámského státu, která jí propašovala do Iráku. Linda si už v Německu změnila jméno na Mariam a dala na Facebook několik svých fotek se šátkem na hlavě.

Podle jejích přátel se dívka náhle začala učit arabsky, do školy si nosila korán, začala se konzervativně oblékat a byla naprosto fascinována islámem. Podle některých se rovněž zamilovala do muslimského chlapce, s nímž se seznámila na internetu.

Německé tajné služby v současnosti prověřují, zda je dívka na fotografiích skutečně Linda. Podle Die Welt o tom ovšem není pochyb. Během poslední operace ovšem vojáci zadrželi i další ženy z Ruska, Turecka, Kanady a Čečenska.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud