Novičok opět děsí Brity. Pár v Salisbury měl zdravotní potíže, u restaurace zasahovala policie | info.cz

Články odjinud

Novičok opět děsí Brity. Pár v Salisbury měl zdravotní potíže, u restaurace zasahovala policie

Britská policie zasahovala ve městě Salisbury, kde uzavřela okolí restaurace Prezzo. Páru údajně ruské národnosti se tam udělalo nevolno a měli blíže nespecifikované zdravotní potíže. Místo se dle britských médií nachází pár set metrů od restaurace, kde se před půl rokem odehrál pokus o otravu Julije a Sergeje Skripalových látkou známou jako novičok. Při dnešním zásahu proto preventivně byli na místě i experti v protichemických oblecích. Podrobnosti případu nejsou zatím známé, lékaři pár ošetřili na místě a policie v oficiálním prohlášení uvedla, že "zjišťuje okolnosti". Spojitost s otravou Skripalových úřady nezmínily.

"Policie byla v 18:45 (19:45 SELČ) přivolána zdravotnickou službou do (restaurace) Prezzo v ulici High Street v Salisbury v souvislosti se zdravotním problémem zahrnujícím dva lidi - muže a ženu," uvedla policie hrabství Wiltshire na twitteru.

"Jako preventivní opatření byla restaurace a okolní ulice uzavřeny, zatímco policisté ohledávají místo a zjišťují okolnosti, které vedly k nevolnosti (obou hostů)," dodali policisté.

Policisté v prvních hodinách po zásahu nezmínili jakoukoli spojitost s případem otravy Skripalových.

Případ Skripal

V Salisbury byli v březnu otráveni bývalý ruský agent pracující pro Británii Sergej Skripal a jeho dcera Julije. Británie z činu, k němuž byla použita nervově paralytická látka novičok, obvinila Rusko. Moskva jakoukoli spojitost odmítá.

Ve městě od té doby panuje značně napjatá atmosféra. Už v polovině července policie uzavřela nakrátko ulici v centru města, kde se udělalo nevolno muži kolem 30 let. Zanedlouho zátarasy odstranila a uvedla, že žádné nebezpečí obyvatelům v této souvislosti nehrozí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud