Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nový dokument odhaluje, jak Američané dělali z vojáků pomocí drog vraždící stroje. Stále se to děje, míní historička

Nový dokument odhaluje, jak Američané dělali z vojáků pomocí drog vraždící stroje. Stále se to děje, míní historička

Armáda Spojených států amerických je nejsilnější bojovou silou na světě a také jednou z nejděsivějších. V novém dokumentu, který odvysílala stanice Science, se objevují vzácné záběry z roku 1958, kde jsou američtí vojáci podrobeni drogovému experimentu. Podle historičky vystupující v dokumentu se podobné experimenty stále dějí.

Dokument, který byl odvysílán v pořadu What on Earth na televizní stanici Science ukazuje, že americká armáda v minulosti prováděla experimenty na svých vlastních vojácích. Divák má možnost shlédnout vzácné záběry dobrovolnických vojáků, kteří užívali LSD předtím a poté, co šli na cvičiště a plnili rozkazy. Na chystaný dokument upozornil portál Mirror.co.uk.

V dokumentu je například vidět, jak vojáci před užitím drogy plní na cvičišti pokyny bez jediné chyby, zatímco dvě hodiny po požití LSD se skupina vojáků nekontrolovatelně směje a ani přes rozkazy nedokáže ovládat záchvaty smíchu. Záběry mají pocházet údajně ze základny Edgewood Arsenal z roku 1958. To vedlo odborníky k otázce, zda je možné, že se nějaké podobné experimenty na lidech stále ještě dějí i dnes.

Historička Hope Harrisonová, která v dokumentu vystoupila, tvrdí, že americká vláda i nadále vyvíjí drogy ve snaze přeměnit vojáky na „supersilné bojující lidské stroje“ s mimořádnými schopnostmi. Domnívá se, že drogy by mohly být používány k tomu, aby vojáky přeměnily na bytosti podobné strojům. Vojáci by potřebovali méně spánku a jídla a mohli by dokonce pociťovat méně strachu.

Odborníci také poukázali na dřívější experimenty s americkými vojáky. Mezi lety 1948 a 1975 provedla americká armáda několik pokusů s drogami v naději, že halucinogenní látka bude použita jako válečná zbraň. Testování na vojácích probíhala zejména na základně Edgewood Arsenal, kam jeli vojáci dobrovolně v domnění, že budou testovat uniformy, oblečení a zbraně. O drogách ale nepadlo ani slovo. Prezident Eisenhower byl tímto konkrétním výzkumem nadšený a doufal, že se podaří objevit efektivní psychochemické látky, které budou dodávány nepřátelům v aerosolové formě. 

 

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867