O osudu pašeračky Terezy bude brzy rozhodnuto. Pákistánský soudce řekl, kdy vynese verdikt | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O osudu pašeračky Terezy bude brzy rozhodnuto. Pákistánský soudce řekl, kdy vynese verdikt

O osudu pašeračky Terezy bude brzy rozhodnuto. Pákistánský soudce řekl, kdy vynese verdikt

V případu pašeračky Terezy, která v Pákistánu stojí před soudem kvůli devíti kilogramům heroinu v kufru, spěje k zásadnímu momentu. Po desítkách jednání se soudce podle tamních médií nechal slyšet, že do měsíce bude rozhodnuto. Informuje o tom Blesk.cz.

Soudce Shahid Bashir, který má Terezin případ na starosti, je přesvědčený, že s českou pašeračkou bude již brzo hotový. Podle pákistánského serveru Customs Today se u pátečního jednání nechal slyšet, že do měsíce padne rozsudek.

Zdá se, že renomovaný soudce, který se specializuje na drogové případy, už nechce dále kauzu české pašeračky protahovat. Po přibližně třech desítkách jednání, která byla většinou z různých důvodů odložena, se Tereza podle místních médií u soudu rozplakala, že jí „chybí rodina a už nemůže dále čekat“. Vytížený Shahid Bashir chtěl dokonce její případ předat jinému soudci, to ale Češka odmítla.

Pákistánci Češku zadrželi 10. ledna na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu v kufru. Tereza měla namířeno do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se chystala pokračovat do Irska. Tereza tvrdí, že přijela do Pákistánu kvůli modelingu a o heroinu v zavazadle neměla tušení.

Co se děje v těchto dnech u soudu? 

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.