Očekávaný Trumpův úder v Sýrii? Ještě jsme nerozhodli, zvážíme různé scénáře, tvrdí Mattis | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Očekávaný Trumpův úder v Sýrii? Ještě jsme nerozhodli, zvážíme různé scénáře, tvrdí Mattis

Očekávaný Trumpův úder v Sýrii? Ještě jsme nerozhodli, zvážíme různé scénáře, tvrdí Mattis

Spojené státy zatím ohledně případného úderu na Sýrii kvůli údajnému chemickému útoku na město Dúmá nerozhodly, uvedl dnes podle agentury Reuters v Kongresu ministr obrany James Mattis. Prezident Donald Trump téměř ve stejnou chvíli oznámil, že Washington tak učiní brzy.

Mattis dodal, že o možném vývoji týkajícím se Sýrie bude dnes hovořit při jednání Národní bezpečnostní rady (NSC). "Budeme pracovat na různých scénářích, které předložíme prezidentovi," sdělil šéf Pentagonu.

Trump podle Reuters uvedl, že dnes jedná o Sýrii se svými poradci. "Uvidíme, co se bude dít," dodal prezident. "Musíme učinit nějaká rozhodnutí, takže je učiníme poměrně brzy."

Podle předsedy Sněmovny reprezentantů Paula Ryana je povinností Spojených států vést mezinárodní reakci na útok v Dúmě a prezident Trump má právo použít vojenskou sílu. Syrský prezident Bašár Asad a jeho podporovatelé, Rusko a Írán, "spáchali další hromadné zvěrstvo", řekl Ryan novinářům.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.