Od šesti televize, od osmi do pěti práce. Americký server zveřejnil Trumpův pracovní rozvrh | info.cz

Články odjinud

Od šesti televize, od osmi do pěti práce. Americký server zveřejnil Trumpův pracovní rozvrh

Americký prezident Donald Trump přichází každý den do své Oválné pracovny v osm ráno a v pět odpoledne s prací končí. Už od šesté hodiny ranní se ale ve své rezidenci dívá na televizi, čte noviny a debatuje o novinkách se svými poradci. Napsal to americký server Axios v obsáhlé analýze Trumpova pracovního programu, jehož podrobnosti unikly z Bílého domu.

Prezident v posledních třech měsících strávil 60 procent svého pracovního harmonogramu v blíže neurčeném časovém úseku označovaném v Bílém domě jako "výkonný" (executive time). Už časně ráno, ještě než se odebere ze svých soukromých prostor do prezidentské pracovny, si ale telefonuje s poradci, formálními i neformálními, se členy Kongresu, přáteli a odpovědnými úředníky.

Koncept všezahrnujícího "výkonného času" si podle serveru Axios vymyslel bývalý personální šéf John Kelly, protože Trump prý nenávidí přesně určený pracovní řád. Někdy výkonný čas pohltí celý den. "Pořád lidem volá, pořád s někým mluví, něco vymýšlí," svěřil se serveru informovaný pracovník Bílého domu. "Není to běžná struktura pracovního dne," dodal.

První jednání má Trump v 11:00 nebo v 11:30, kdy vyslechne informace tajných služeb nebo se na půl hodiny setká s personálním šéfem Bílého domu. Mívá ale pracovní schůzky i mimo oficiální program a bez vědomí poradců, protože se obává úniku informací. I některé telefonáty se zahraničními státníky se organizují mimo program.

V době od loňského 7. listopadu Trump podle informací serveru Axios pracoval 502 hodin a 55 minut. Výkonný čas prý zabral 297 hodin a 15 minut, setkání 77 hodin a pět minut, cesty 51 hodin a 15 minut, obědy 39 hodin a zbytek připadl na ostatní akce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud