Odříznutí sněhem: Tisíce turistů uvízly v lyžařském středisku. Nejde se z něj dostat | info.cz

Články odjinud

Odříznutí sněhem: Tisíce turistů uvízly v lyžařském středisku. Nejde se z něj dostat

Západorakouské zimní středisko Sankt Anton am Arlberg není kvůli lavinovému nebezpečí dostupné autem. Úřady dnes z preventivních důvodů uzavřely příjezdové silnice, informovala agentura DPA. V centrálním Německu úřady kvůli orkánu Friederike uzavřely všechny silnice v západní části pohoří Harz.

„Máme tu nyní výjimečnou situaci," uvedlo dnes na svých webových stránkách rakouské středisko zimních sportů Sankt Anton am Arlberg. Situaci každou hodinu vyhodnocuje lavinová komise. V obci je nyní zhruba 10.000 turistů. Nepříjemná je situace pro ty z nich, kteří plánovali odjezd. Stále je však možné opustit obec vlakem, ačkoli i železniční doprava je v některých částech regionu ochromena.

Z odlišného důvodu dnes byly uzavřeny silnice v západní části německého pohoří Harz. Oblast Oberharz je odříznutá od světa kvůli řádění orkánu Friederike a mnoha vyvráceným stromům. Přes řadu dopravních nehod v regionu dosud nebyl nikdo zraněn.

Právě v pohoří Harz dnes byla naměřena nejvyšší rychlost větru. Z nejvyšší hory Brocken bylo hlášeno 203 kilometrů za hodinu. Při bouři Kyrill, která se přes Německo přehnala před 11 lety, byla naměřena nejvyšší rychlost větru 202 kilometrů za hodinu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud