Články odjinud

Odveta za násilné protesty: Izraelské letectvo podniklo pět náletů na pozice Hamásu

Odveta za násilné protesty: Izraelské letectvo podniklo pět náletů na pozice Hamásu

Izraelské letectvo dnes podniklo pět náletů na cíle v Pásmu Gazy. Reagovalo tak na střety a přestřelky, které se během dne odehrávaly na hranici s židovským státem. Podle mluvčího armády Ronena Manelise letouny zasáhly výcvikové tábory extremistů z palestinského hnutí Hamás, které v Pásmu Gazy vládne a které stojí za nynějšími protesty u hranice s Izraelem. Informovala o tom agentura AP.

„Údery byly odpovědí na násilné činy z posledních hodin, které měl u bezpečnostního plotu na svědomí Hamás,“ uvedla izraelská armáda ve svém prohlášení. Další incident se stal o něco dříve. Izraelští vojáci se stali terčem střelby a v reakci na to izraelský letoun a tank zasáhly dvě pozice radikálů.

„Izraelská armáda je odhodlána zabránit teroristickým aktivitám, za kterými stojí organizace Hamás. Na každý teroristický čin tvrdě odpovíme,“ citovala z armádního prohlášení stanice BBC.

Protesty u hranice s Izraelem organizuje několik skupin z Pásma Gazy, v čele s radikálním palestinským hnutím Hamás, které tuto oblast už deset let ovládá. Cílem akce je návrat Palestinců na území, která má nyní pod kontrolou Izrael.

 

Články odjinud