Ohnivá koule a pak střelba. Výbuch v tureckém Izmiru zachytila kamera | info.cz

Články odjinud

Ohnivá koule a pak střelba. Výbuch v tureckém Izmiru zachytila kamera

Auto naložené výbušninami explodovalo u soudní budovy ve třetím největším městě Turecka. Zemřeli při tom nejmíň dva lidé a pět dalších utrpělo zranění. Dva útočníky policisté zastřelili, třetí uprchl.

Ze záběrů průmyslové kamery není zcela patrné, co se u soudní budovy stalo. Policie se podle guvernéra provincie střetla s útočníky a zazněla střelba, poté jeden z nich výbušniny v autě odpálil.

Turecká média informovala o tom, že na přestřelku došlo až po explozi, když se atentátníci snažili prchnout.

Podle guvernéra provincie patřilo zřejmě útočníkům ještě další auto, které pyrotechnici odpálili při kontrolované detonaci.

Muži podle něj byli ozbrojení kalašnikovy a granáty. Dosavadní důkazy naznačují, že šlo o členy zakázané Strany kurdských pracujících (PKK), čemuž odpovídá i výběr cíle. Kurdští extremisté mířili své akce proti policii a justici i v minulosti, na rozdíl od samozvaného Islámského státu, který si za cíl vybírá frekventovaná místa plná civilistů.

Naposledy se IS přihlásil k novoročnímu útoku v istanbulském klubu, kde zrovna slavily stovky lidí. Střelec, po kterém se stále pátrá, zavraždil 39 z nich. Turecké úřady na oba případy uvalily informační embargo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud