Články odjinud

Olympiáda ve stínu informační války. Moskva se obává mediální kampaně Západu proti ruským hackerům

Olympiáda ve stínu informační války. Moskva se obává mediální kampaně Západu proti ruským hackerům

Rusko dnes obvinilo západní média, že mají v plánu šířit zprávy o vyšetřování údajných ruských hackerských útoků na informační zdroje spojené s jihokorejskou olympiádou. Ministerstvo zahraničí v prohlášení uvedlo, že podobnou kampaň chystají americká média a internetové firmy napojené na rozvědku CIA.

„Informační válka rozpoutaná proti Rusku dál nabírá obrátky,“ uvádí se v prohlášení. „Je nám známo, že západní média plánují šíření zpráv o údajném vyšetřování takzvané ruské stopy v hackerských útocích na informační zdroje spojené se zimní olympiádu v Jižní Koreji,“ tvrdí ruská diplomacie.

Za původce kampaně Moskva označila mimo jiné list The Washington Post a server BuzzFeed, a rovněž internetové společnosti, které „mají dávno těsné styky s CIA a NSC,“ tedy s hlavní americkou rozvědkou a s prezidentskou Národní bezpečnostní radou USA. „Žádné důkazy pochopitelně stejně jako nikdy předtím mít nebudou,“ uvádí ministerstvo.

Soutěže zimní olympiády v Pchjongčchangu začínají ve čtvrtek. Jaké olympijské „informační zdroje“ by měly být napadeny, informace ruského ministerstva zahraničí neuvádí. Agentura Reuters napsala, že odborníci na kybernetickou bezpečnost v lednu nalezli náznaky, že hackeři napojení na Moskvu možná plánují útoky na olympijské antidopingové organizace. Má prý jít o odvetu za vyřazení ruských sportovců obviněných z dopingu z olympijských her.

Vše o olympiádě si můžete přečíst ZDE >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud