„Opravdové paničky Islámského státu.“ Parodie na radikální muslimy budí vášně | info.cz

Články odjinud

„Opravdové paničky Islámského státu.“ Parodie na radikální muslimy budí vášně

„Opravdové paničky Islámského státu.“ Parodie na radikální muslimy budí vášně
 

Ukázka z nejnovějšího dílu satirického pořadu „Revolting“ z dílny BBC pořádně rozčeřila vody britských sociálních sítí. Tvůrci pořadu parodují ženy, které se rozhodly připojit k takzvanému Islámskému státu. Někteří Britové oceňují, že BBC zesměšňuje islámské radikály, jiní vyjadřují pohoršení nad tím, že si veřejnoprávní médium dělá srandu z tak citlivé problematiky.

Zhruba dvouminutový trailer ukazuje čtyři britské muslimky, které se rozhodly podpořit své souvěrce a odcestovaly do Sýrie, kde se vdaly za bojovníky nechvalně proslulé teroristické skupiny.

Po vzoru populárních sérií reality show „Real Housewives“ (Opravdové paničky) nabízí pořad vhled do jejich nového života, přičemž paroduje nejznámější charakteristiky vážící se k islámskému radikalismu.

Vesta s výbušninami jako módní doplněk

„Do setnutí hlavy zbývají pouze tři dny a já nemám tušení, co si vezmu na sebe,“ stěžuje si jedna z žen oděná do černého muslimského hidžábu. V další scéně jiná žena tvrdí, že už byla pětkrát vdovou. Během rozpravy se ozve výbuch a ona je nucena opravit svoje tvrzení a započítat i posledního manžela.

„Co si myslíte? Ahmed mě tím včera překvapil,“ nadšeně referuje svým kamarádkám na jiném záběru muslimka oděná do vesty napěchované výbušninami. Když ale do místnosti vpluje stejně oděná žena, ztuhne jí úsměv na rtech. „Je úplná kráva. Věděla, že mám tuhle vestu, ve všem se opičí,“ reaguje později na ošemetnou situaci, zatímco další muslimky škodolibě komentují nastalý stav na twitteru.

Legrace nebo úlet?

Britové jsou v hodnocení pořadu rozpolceni do dvou názorových táborů. Na sociálních sítích se objevují pochvaly, ale také pobouření a rozpaky.

 „Nemůžete si z toho dělat srandu, protože tato problematika není legrace,“ vzkázala BBC jedna z uživatelek sociálních sítí. „Jsem si jistá, že ti, kteří naletěli Islámskému státu, nebo se stali jeho obětí či jsou příbuzní těch, kteří zemřeli při teroristickém útoku, se smát nebudou,“ vyjádřila své znechucení nad počinem média další nespokojená divačka.

Vedle pohoršení nad tím, že si veřejnoprávní médium dělá srandu z tak závažné problematiky, se na sociálních sítích objevují i slova chvály. „Konečně! BBC projevila tváří v tvář Islámskému státu odvahu a smysl pro humor,“ ocenil médium jeden z uživatelů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud