Články odjinud

OSN spočítala, kolik milionů chce pro Palestince na příští rok. Jisté je jedno: potřeba je mnohem víc

OSN bude na pomoc Palestincům pro rok 2019 požadovat od dárcovských států 350 milionů dolarů (osm miliard korun). Oznámil to koordinátor humanitární pomoci pro Palestince na okupovaných územích Jamie McGoldrick. Podle něj je ve skutečnosti zapotřebí víc peněz, ale vzhledem k rekordně nízkým příspěvkům vznáší OSN podle něj "realistický" požadavek. Pokud se podaří určenou sumu získat, půjde 77 procent peněz na pomoc Gaze.

USA původně přislíbily pro letošek na pomoc Palestincům 365 milionů dolarů, avšak poskytly pouze jednu platbu ve výši 60 milionů. V srpnu pak Washington ohlásil zastavení financování. Podle agentury Reuters se tím USA pokouší Palestince přinutit k obnově mírových rozhovorů s Izraelem.

Peníze požadované pro příští rok jsou určeny na 203 projektů, které zaštítí 88 různých agentur. Přednostně se bude pomoc týkat 1,4 milionu Palestinců, jimž je nutné zajistit potraviny, zdravotní péči, vodu a sanitární opatření, řekl McGoldrick.

"Humanitární organizace čelí bezprecedentním potížím, jako je rekordně nízké financování a snaha humanitární pomoc delegitimizovat," uvádí se v McGoldrickově prohlášení.

Loni McGoldrick žádal na pomoc Palestincům v Pásmu Gazy, na Západním břehu Jordánu a ve východním Jeruzalémě od dárců 540 milionů dolarů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud