Ovlivnila prezidentské volby konspirace? Demokraté zažalovali Trumpa, Rusko i WikiLeaks | info.cz

Články odjinud

Ovlivnila prezidentské volby konspirace? Demokraté zažalovali Trumpa, Rusko i WikiLeaks

Americká Demokratická strana podala žalobu na Rusko, na volební štáb Donalda Trumpa a na server WikiLeaks kvůli podezření z konspirace proti prezidentským volbám v USA v roce 2016. Oznámil to dnes list The Washington Post s odvoláním na soudní spisy.

Podle žaloby podané u manhattanského soudu se čelní představitelé Trumpovy volební kampaně spikli s ruskou vládou a s ruskou vojenskou rozvědkou s cílem poškodit demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou a hackerským útokem na počítače demokratů ovlivnit volby ve prospěch Trumpa.

Členové Trumpova volebního štábu a jeho blízcí poradci se podle žaloby dohodli s ruskými agenty na tom, že s využitím nelegálních prostředků podpoří Trumpovu kandidaturu. Volební štáb nynějšího amerického prezidenta podle Demokratické strany v roce 2016 „škodolibě přivítal ruskou pomoc“ ve volební kampani.

V žalobě se podle agentury Reuters kromě jiných objevují i jména Donalda Trumpa mladšího, prezidentova společníka Rogerta Stonea a Trumpova zetě Jareda Kushnera.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud