Ozbrojenci v Nigérii unesli čtyři Brity. Už skoro týden se o nich neví | info.cz

Články odjinud

Ozbrojenci v Nigérii unesli čtyři Brity. Už skoro týden se o nich neví

Neznámí ozbrojenci v Nigérii unesli čtyři Brity. Uvedla to zahraniční média s odkazem na tamní policii. Podle britského webu The Guardian se jednalo o misionáře, kteří ve vesnických oblastech poskytovali lidem zdravotní péči. K únosu podle kusých informací došlo už 13. října. Policie uvedla, že pracuje na osvobození cizinců.

Únos se odehrál v Deltě Nigeru, kde – jak Guardian připomíná – jsou podobné únosy relativně časté. Loni takto v regionu bohatém na ropu zmizelo několik cizinců. Většinou je v těchto případech cílem zisk výkupného.

„Únosci zatím nevznesli žádné požadavky. Pracujeme na tom, abychom zjistili o co jim jde a aby se podařilo rukojmí zachránit,“ uvedl mluvčí místní policie.

Obraz Nigérie? Miliony hladovějících na útěku ve vlastní zemi autor: Info.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud