Pákistánský případ Terezy s kufrem heroinu: hodiny před soudem dostala vzkaz od rodiny | info.cz

Články odjinud

Pákistánský případ Terezy s kufrem heroinu: hodiny před soudem dostala vzkaz od rodiny

V Pákistánu ve středu zřejmě padne rozhodnutí o prodloužení vazby jednadvacetileté Češky, která byla tento měsíc zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Původním rozhodnutím soudu byla vazba stanovena na dva týdny a tato lhůta tento týden vyprší. Česká diplomacie dodala, že dívka se setkala s českým honorárním konzulem, dostala vzkazy od rodiny a balíček se základními potřebami.

"Počítáme s tím, že zítra (ve středu) by měla skončit vazba a mělo by být soudní stání, které se zřejmě bude týkat rozhodnutí o prodloužení vazby," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Češka má k dispozici právníka. Pákistánští celníci ženu zadrželi před dvěma týdny, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek (AFN) cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. V jejím kufru našli devět kilogramů drogy.

Valentová řekla, že Pákistánci Češce umožnili setkání s honorárním konzulem, který jí poskytl potřebné informace. "Předal jí vzkazy od rodiny, doporučil jí, aby spolupracovala s vyšetřovateli," uvedla mluvčí. "Zdravotně je na tom dobře, na podmínky ve věznici si nestěžovala," doplnila.

Co dívku čeká a co se o případu píše v Pákistánu? Pokračujte ve čtení článku zde >>>

Překvapení a pak slzy: Celníci na videu tahají z Terezina kufru drogy, ona jen pláčePřekvapení a pak slzy: Celníci na videu tahají z Terezina kufru drogy, ona jen pláčeautor: YouTube

Štrunc: Rozhovor s Pavlem Novotným o případu Češky zadržené v Pákistánu s 9 kilogramy heroinu autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud