Palestinec v severoizraelském městě Afula pobodal Izraelku. Ta je ve vážném stavu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Palestinec v severoizraelském městě Afula pobodal Izraelku. Ta je ve vážném stavu

Palestinec v severoizraelském městě Afula pobodal Izraelku. Ta je ve vážném stavu

Palestinec v severoizraelském městě Afula dnes pobodal a vážně zranil Izraelku. Policie muže dopadla a vyšetřuje motiv útoku. S odkazem na sdělení policie o tom informovala agentura AP.

Muž, kterému je kolem třiceti let, ženu bodl několikrát, uvedl mluvčí izraelské policie Micky Rosenfeld. Izraelka je ve vážném stavu v nemocnici. Policie podezřelého dopadla a když odmítl zastavit, střelila ho do nohy a objevila u něj nůž. Motiv činu je stále předmětem vyšetřování.

Od roku 2015 Palestinci zabili 50 Izraelců, dva americké turisty a Britku. Izraelská armáda ve stejném období usmrtila 260 Palestinců, z nichž většinu podle agentury AP tvořili útočníci.

Počet podobných incidentů v uplynulých měsících klesl. Od března se mezitím v Pásmu Gazy u hranice s Izraelem konají protesty Palestinců, při kterých izraelská armáda dosud usmrtila více než 120 lidí. Za nepřiměřené použití síly kritizovala Izrael řada zemí a také Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva. Izrael tvrdí, že protesty jsou plánem radikálního hnutí Hamás, které v Gaze vládne, prolomit hranice s Izraelem a vraždit Židy; střelbu do demonstrantů označuje za obranu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.