Papežská diplomacie: František přiletěl do Barmy kritizované kvůli Rohingům, sejde se Su Ťij | info.cz

Články odjinud

Papežská diplomacie: František přiletěl do Barmy kritizované kvůli Rohingům, sejde se Su Ťij

Papež František zahájil návštěvu Barmy. V zemi žije jen nepatrná katolická menšina, většina obyvatel se hlásí k buddhismu. Ve čtvrtek bude František pokračovat v cestě do Bangladéše, který je převážně muslimský. Region v současnosti přitahuje pozornost kvůli krizi kolem muslimské menšiny Rohingů.

Oficiální program začíná v úterý, kdy se v barmské metropoli Neipyijtu setká papež s nositelkou Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij, prezidentem Tchin Ťjoem a dalšími politickými představiteli. Ve středu bude František sloužit v Rangúnu mši pro místní katolickou komunitu a sejde se s buddhistickými vůdci. Ve čtvrtek bude pokračovat v cestě do Bangladéše.

Papež zamířil do regionu, který se potýká s uprchlickou krizí, během níž od konce srpna uprchlo před násilím z barmského Arakanského státu do sousedního Bangladéše 620.000 příslušníků muslimského etnika Rohingů. Náplní papežovy cesty tak bude především hlásat usmíření. Nakolik se bude věnovat přímo otázce Rohingů, se s napětím očekává.

Rohingové autor: Info.cz

Podle statistik Vatikánu z roku 2015 žije v 52milionové Barmě asi 659.000 katolíků. František bude prvním papežem, který Barmu navštívil. V Bangladéši byl zatím jen papež Jan Pavel II.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud