Pařížané se střetli s muslimy, chtěli jim zabránit v modlení na ulici | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pařížané se střetli s muslimy, chtěli jim zabránit v modlení na ulici

Pařížané se střetli s muslimy, chtěli jim zabránit v modlení na ulici

Přes sto obyvatel pařížského předměstí dnes chtělo zabránit muslimům v opakovaném modlení na ulici. Střet se odehrál ve čtvrti Clichy-la-Garenne a odpůrce živelných bohoslužeb vedl místní starosta Rémi Muzeau.

Policie obě skupiny oddělila. Několik desítek muslimů volalo Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký), protistrana zpívala francouzskou hymnu Marseillaisu. Protestující také nesli transparent s nápisem „Stop nezákonným modlitbám na ulici“.

Muzeau a další úředníky mezi účastníky demonstrace přišla podpořit i předsedkyně regionální rady regionu Île-de-France Valérie Pécressová. „Nelze připustit, aby veřejný prostor byl takto okupován. Starosta je bezmocný, stát má jednat,“ řekla podle serveru listu Le Parisien.

Konfrontace se obešla bez zraněných, napsala agentura AP. Podle ní se ve sporu odráží celostátní problém nedostatku mešit. Muslimové se na ulici modlili každý pátek několik měsíců.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.