Paul Ryan končí v Kongresu. V letošních parlamantních volbách se nebude ucházet o znovuzvolení | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Paul Ryan končí v Kongresu. V letošních parlamantních volbách se nebude ucházet o znovuzvolení

Paul Ryan končí v Kongresu. V letošních parlamantních volbách se nebude ucházet o znovuzvolení

Šéf Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan se v parlamentních volbách letos v listopadu nebude ucházet o znovuzvolení. Napsala to agentura AP s odvoláním na osoby z Ryanova okolí. Oficiálně to republikánský poslanec ze státu Wisconsin oznámí ještě dnes.

O Ryanově odchodu z Kongresu se už poměrně dlouho spekulovalo, podle AP v parlamentu už splnil svůj hlavní politický cíl, jímž bylo prosazení radikální daňové reformy. Členem Kongresu je Ryan od roku 1998, v prezidentských volbách v roce 2012 si ho uchazeč o prezidentskou funkci Mitt Romney zvolil za svého kandidáta na post viceprezidenta.

Podle serveru Politico nehodlá osmačtyřicetiletý Ryan odejít z Kongresu hned, termín ale není jasný. O místo předsedy Sněmovny reprezentantů se podle serveru budou zřejmě ucházet poslanci Kevin McCarthy a Steve Scalise.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.