Pellegriniho kabinet kritizují za „zkopírovaný“ program. Chceme pokračovat v plánech Ficovy vlády, brání se premiér | info.cz

Články odjinud

Pellegriniho kabinet kritizují za „zkopírovaný“ program. Chceme pokračovat v plánech Ficovy vlády, brání se premiér

Slovenský parlament druhým dnem pokračuje v jednání o návrhu na vyslovení důvěry nové vládě premiéra Petera Pellegriniho. V rozpravě do dnešního dopoledne vystoupila jen menší část ze čtyř desítek dosud přihlášených poslanců.

"Naše společnost je vinou této vládní koalice rozdělena. Vláda Petera Pellegriniho si důvěru (parlamentu) nezaslouží," řekla šéfka opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Veronika Remišová, která v rozpravě připomenula různá podezření z netransparentního nakládání s penězi ze státního rozpočtu či evropských fondů v období vládnutí současné koalice.

Po demisi premiéra Roberta Fica, který v polovině března rezignoval v zájmu řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, se tříčlenná koalice dohodla na vytvoření nové vlády. V Pellegriniho kabinetu zůstala většina ministrů Ficovy vlády, ale opustil ji i ministr vnitra Robert Kaliňák.

Opoziční poslanci ve sněmovně také kritizovali, že Pellegriniho kabinet prakticky zkopíroval programové prohlášení předchozí vlády i s již neaktuálními přísliby. Pellegrini převzetí programu zdůvodnil tím, že ve vládnutí pokračuje dosavadní koalice, která chce pokračovat v plnění plánů Ficova kabinetu.

Do rozpravy k programovému prohlášení se zatím nepřihlásil žádný poslanec koalice, jež má ve sněmovně většinu. Po vystoupení dosud přihlášených poslanců se zákonodárci budou moci zapojit do dalšího kola rozpravy k programovému prohlášení vlády.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud