Články odjinud

Pellegriniho kabinet kritizují za „zkopírovaný“ program. Chceme pokračovat v plánech Ficovy vlády, brání se premiér

Pellegriniho kabinet kritizují za „zkopírovaný“ program. Chceme pokračovat v plánech Ficovy vlády, brání se premiér

Slovenský parlament druhým dnem pokračuje v jednání o návrhu na vyslovení důvěry nové vládě premiéra Petera Pellegriniho. V rozpravě do dnešního dopoledne vystoupila jen menší část ze čtyř desítek dosud přihlášených poslanců.

"Naše společnost je vinou této vládní koalice rozdělena. Vláda Petera Pellegriniho si důvěru (parlamentu) nezaslouží," řekla šéfka opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Veronika Remišová, která v rozpravě připomenula různá podezření z netransparentního nakládání s penězi ze státního rozpočtu či evropských fondů v období vládnutí současné koalice.

Po demisi premiéra Roberta Fica, který v polovině března rezignoval v zájmu řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, se tříčlenná koalice dohodla na vytvoření nové vlády. V Pellegriniho kabinetu zůstala většina ministrů Ficovy vlády, ale opustil ji i ministr vnitra Robert Kaliňák.

Opoziční poslanci ve sněmovně také kritizovali, že Pellegriniho kabinet prakticky zkopíroval programové prohlášení předchozí vlády i s již neaktuálními přísliby. Pellegrini převzetí programu zdůvodnil tím, že ve vládnutí pokračuje dosavadní koalice, která chce pokračovat v plnění plánů Ficova kabinetu.

Do rozpravy k programovému prohlášení se zatím nepřihlásil žádný poslanec koalice, jež má ve sněmovně většinu. Po vystoupení dosud přihlášených poslanců se zákonodárci budou moci zapojit do dalšího kola rozpravy k programovému prohlášení vlády.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867