Pět let pekla: Tálibán propustil rodinu, kterou držel v podzemí. Jejich děti nikdy neviděly svobodu | info.cz

Články odjinud

Pět let pekla: Tálibán propustil rodinu, kterou držel v podzemí. Jejich děti nikdy neviděly svobodu

Americko-kanadský pár, který v roce 2012 při cestování ve střední Asii unesli ozbrojenci z hnutí Tálibán, je na svobodě. Rodině to potvrdil 34letý Joshua Boyle s tím, že jeho americká žena a děti jsou v pořádku. Všechny se narodily v zajetí. K záchranné operaci pomohly informace amerických tajných služeb, dodala podle agentury Reuters armáda.

„Josh říkal, že se mají poměrně dobře na to, že strávili posledních pět let v podzemním vězení," řekl kandskému listu Toronto Star Patrick Boyle, otec uneseného. Se synem mluvil dnes ráno, krátce po osvobození. Tak se také dozvěděl, kolik má vnoučat.

V době únosu byla Boylova manželka Caitlan Colemanová těhotná. První syn se narodil čtyři měsíce poté, co je ozbrojenci ze sítě Hakkání, napojení na Tálibán, přepadli. O čtyři roky později přivedli na svět dalšího syna, dcera se jim narodila letos v létě. Americká rozvědka prý pákistánské straně ve středu sdělila, že „teroristé s rukojmími překročili hranici a nacházejí se v severozápadním Pákistánu".

Americké ani kanadské úřady se k propuštění rodiny zatím nevyjádřily, Bílý dům už avizoval tiskovou konrefenci na okamžik, kdy budou propuštění pod americkou ochranou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud