Plán pro horší časy. Britská vláda kvůli brexitu tvoří zásoby potravin, léků i krve | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Plán pro horší časy. Britská vláda kvůli brexitu tvoří zásoby potravin, léků i krve

Plán pro horší časy. Britská vláda kvůli brexitu tvoří zásoby potravin, léků i krve

Vláda Theresy Mayové na jedno straně uklidňuje, že se Britové nemusejí ničeho obávat. Na té druhé ale plánuje stát zabezpečit zásobami potravin, vakcín, léků a krve pro případ, že by vše nešlo podle plánů.

Premiérka Mayová podle serveru Independent potvrdila, že zásoby základního zboží opravdu tvořit chce. A to pro případ, že dovoz z Evropské unie vinou regulačních sporů nebo přeplněných přístavů selže. „Věřím, že to dopadne dobře, pravdou ale je, že nevíme, jak to bude probíhat a musíme se připravit na všechno,“ dodala.

Brexit - firmy, infografikaautor: Info.cz

Tvorbu zásob přiznal i ministr zdravotnictví Matt Hancock. Se zástupci průmyslu diskutovali o budování rezerv vakcín, zdravotnického materiálu nebo krve. Přípravu zásob potravin před časem potvrdil i ministr pro Brexit Dominic Raab.

Vláda také plánuje vydat jakési pokyny, které by připravit firmy a veřejnost na situaci, že Británie opustí Unii bez jakékoli dohody. Na dokončení vyjednávání o uspořádání po Brexitu už mají obě strany jen několik týdnů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.