Po řádění Afghánce s nožem zůstávají čtyři lidé ve vážném stavu. Vyšetřovatelé zkoumají, zda šlo o terorismus | info.cz

Články odjinud

Po řádění Afghánce s nožem zůstávají čtyři lidé ve vážném stavu. Vyšetřovatelé zkoumají, zda šlo o terorismus

Francouzská policie zatkla muže, který v neděli pozdě večer na severovýchodě Paříže poranil nožem sedm lidí. Stav čtyř z nich je vážný, napsal dnes deník Le Parisien. Agentura Reuters uvedla s odvoláním na zdroj z justice, že čin patrně nemá teroristické pozadí. Britské ministerstvo zahraničí uvedlo, že mezi zraněnými jsou dva britští turisté.

Muž, o kterém se policie domnívá, že pochází z Afghánistánu, byl vyzbrojen nožem a železnou tyčí. Útok se odehrál kolem 22:45 SELČ v 19. pařížském obvodu, napsal Le Parisien. Podle svědka útoku, kterého citovala agentura AFP, měl útočník v ruce nůž dlouhý 25 až 30 centimetrů.

Agresor nejprve pobodal trojici mužů u kina MK2 na nábřeží Quai de la Loire. Posléze se jej pokusili zastavit hráči pétanque. Jeden z nich sice útočníka zasáhl koulí, ale nezastavil jej.

Afghánec pak napadl dvojici britských turistů, z nichž jednoho vážně poranil v oblasti hrudníku. Dalšího člověka vážně zranil na hlavě. Celkem poranil sedm lidí; čtyři vážně ranění nejsou v ohrožení života.

Sám útočník byl při činu zraněn a podle agentury AP jej policie zadržela již ve stavu bezvědomí. Následně jej převezla do nemocnice.

Britské ministerstvo zahraničí mezitím potvrdilo, že byli v Paříži napadeni a zraněni nožem dva jeho občané.

Podle zdroje agentury AFP z vyšetřování "v tomto stádiu vyšetřování" nelze říci, zda měl útok "teroristický charakter".

Agentura AFP zároveň připomněla, že v uplynulých měsících došlo ve Francii k několika útokům nožem. Ve většině případů nakonec policie teroristický motiv vyloučila. Například na konci srpna muž, který měl psychické problémy, ubodal na předměstí Paříže svou matku a sestru. K činu se sice přihlásila teroristická organizace Islámský stát, podle francouzské policie ale čin teroristický motiv neměl. Naopak květnový útok na kolemjdoucí v centru Paříže, při kterém byli zraněni čtyři lidé, policisté za teroristický považují.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud