Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po rvačce mezi migranty v Calais je pět lidí na pokraji smrti. Míru násilí už nelze snášet, tvrdí ministr a vyslal posily

Po rvačce mezi migranty v Calais je pět lidí na pokraji smrti. Míru násilí už nelze snášet, tvrdí ministr a vyslal posily

Kvůli čtvrteční hromadné rvačce migrantů ve francouzském Calais, při které bylo zraněno přes dvacet lidí, vyslala francouzská policie do města posily. "Nevídanou míru násilí" již nelze ve městě dál snážet, uvedl ministr vnitra Gérard Collomb. Informovala o tom agentrua AFP.

Rvačka, do které se zapojila asi stovka migrantů s pálkami a kameny, se odehrála u místa, kde úřady předloni zrušily obří provizorní tábořiště zvané Džungle. Zapojili se do ní především Afghánci a Eritrejci.

Při potyčkách, které vypukly u nemocniční výdejny potravinové pomoci, v nemocnici skončilo se střelným zraněním celkem pět lidí. V kritickém stavu zůstávají podle dnešních informací čtyři Eritrejci ve věku 16 až 18 let. Policie nyní pátrá po 37letém muži z Afghánistánu, kterého podezřívá z jejich postřelení.

"Je to nevídaná míra násilí," uvedl ministr vnitra Collomb, který dnes na místo střetů dorazil. Situaci v přístavním městě Calais označil za "mimořádně vážnou" a podle něj ji už nelze dál snášet.

Předchozí pranice migrantů, která vyústila ve střelná zranění, se odehrála loni 25. listopadu. Střílely po sobě dvě skupiny Afghánců, pravděpodobně šlo o vyřizování účtů mezi převáděči. Zraněno bylo pět lidí. Letos 18. ledna byl vážně pobodán Syřan, který se dostal do hádky s Afghánci na dálničním parkovišti.

V oblasti loni zemřeli čtyři migranti, v roce 2016 jich bylo čtrnáct a v roce 2015 dokonce osmnáct.

V Calais nyní pobývá podle různých odhadů od 550 do 800 migrantů. V provizorním tábořišti nazývaném Džungle, které úřady předloni zlikvidovaly, žilo podle odhadů až 8000 migrantů, kteří se snažili dostat do Británie.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek