Podnikatel Vadala, o kterém psal zavražděný Kuciak, zůstane ve vazbě. Itálie žádá o jeho vydání | info.cz

Články odjinud

Podnikatel Vadala, o kterém psal zavražděný Kuciak, zůstane ve vazbě. Itálie žádá o jeho vydání

Italský podnikatel Antonino Vadala, který se na Slovensku dostal do pozornosti médií a veřejnosti po vraždě novináře Jána Kuciaka, zůstane ve vazbě. Krajský soud v Košicích dnes na podnikatele uvalil vydávací vazbu v souvislosti se žádostí Itálie o jeho vydání ke stíhání pro podezření z drogových deliktů, informovala slovenská média. Vadala byl od poloviny března v takzvané předběžné vazbě, jejíž trvání je ze zákona časově omezeno.

Vadala, jenž dlouhodobě žije na Slovensku, byl zatčen v březnu na základě evropského zatykače vydaného soudem v Benátkách. Zajištění italského podnikatele bylo součástí mezinárodního zásahu, při kterém bylo zadrženo dohromady 17 osob, kromě Vadaly všichni v Itálii.

Návrh na uvalení vydávací vazby na Vadalu spolu s originálem evropského zatykače a dalšími dokumenty podala slovenská prokuratura dříve v tomto měsíci. Po zmíněném rozhodnutí krajského soudu bude prokuratura pokračovat v řízení o vydání Vadaly ke stíhání do Itálie.

Zastřelený novinář Kuciak se při své investigativní práci věnoval kromě jiného rozkrývání aktivit italských podnikatelů na východním Slovensku a Vadalovým vazbám na spolupracovníky bývalého slovenského premiéra Roberta Fica. Politická krize po vraždě novináře Kuciaka a jeho partnerky vyústila na Slovensku ve Ficovu demisi. Tříčlenná koalice následně vytvořila novou vládu, ve které zůstala většina ministrů Ficova kabinetu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud