Články odjinud

Policie prověřuje, zda za vraždou novináře stáli italští mafiáni s vazbou na Fica

Policie prověřuje, zda za vraždou novináře stáli italští mafiáni s vazbou na Fica

Slovenská policie začala prověřovat, zda za vraždou slovenského investigativního novináře stojí italští mafiáni s vazbou na slovenské politiky. Reportér Tom Nicholson, který před časem odhalil kauzu Gorila, tvrdí, že si se zavražděným Jánem Kuciakem minulý týden psal a ten mu tvrdil, že pracuje na odhalení italské mafie, která na Slovensku zneužívá unijní dotace. Policie se tímto podezřením zjevně zabývá, protože vyslechla již několik novinářů a ptala se je právě na italské podnikatele působící na Slovensku.

Nicholson žádná jména veřejně neuvedl, ale tvrdí, že v roce 2016 napsala hlavní postava skupiny na Facebook status, že je třeba volit představitele vládního Smeru. To ovšem není jediná vazba na politiky. Reportér deníku SME dnes na policii hovořil o vazbách italských podnikatelů na asistentku Roberta Fica Máriu Troškovou a tajemníka Bezpečnostní rady Viliama Jasaňa. Ficova asistentka působila kdysi s italskými podnikateli v jedné společnosti a pracovala pak také pro Jasaňa.

O této vazbě se před časem údajně chystal psát i reportér nejčtenějšího slovenského týdeníku Plus 7 dní Ivan Mego. Jeho nadřízení mu ovšem článek stopli a on jej proto podsunul Jánu Kuciakovi. "Venku už mě čekají policisté a mám jít na výslech," řekl dnes televizi TA3.

Kuciak pracoval pro internetový zpravodajský server Aktuality.sk. Podle jeho šéfredaktora stihl článek dokončit a ten v nejbližší době také vyjde. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud