Policie ukázala na možného viníka teroristického útoku v Londýně. Obvinila osmnáctiletého | info.cz

Články odjinud

Policie ukázala na možného viníka teroristického útoku v Londýně. Obvinila osmnáctiletého

Britové obvinili 18letého mladíka Ahmeda Hassana v souvislosti s teroristickým útokem v metru. Je podle nich spoluzodpovědný za částečnou explozi podomácku vyrobené bomby v metru ve stanici Parsons Green. Při incidentu, který mohlo být mnohem ničivější, kdyby zařízení neselhalo, bylo zraněno 30 lidí. O obvinění mladíka informovala BBC.

Ze zprávy BBC není zřejmé, jakou roli měl mladík při útoku sehrát. Server ho identifikuje jako Ahmeda Hassana ze Sunbury. Byl zadržen minulou sobotu v britském Doveru, odkud odplouvají trajekty do Francie. Podle novinářů se bude brzy zodpovídat před soudem z pokusu o vraždu, kde si rovněž vyslechne další obvinění kvůli držení výbušnin.

Hassan má ještě dnes odpoledne stanout před soudem v londýnském Westminsteru. BBC uvádí, že další tři podezřelí zůstávají ve vazbě. Celkem policie v souvislosti s útokem zadržela nejméně šest lidí, přičemž některé obratem propustila. Policie od počátku vyšetřování naznačovala, že za výbuchem podomácku vyrobené nálože je zřejmě více než jeden pachatel.

Podle zástupce londýnské policie Deana Haydona vyšetřování případu postupuje velmi rychle. Vyšetřovatelé nyní provádějí na pěti různých adresách prohlídky, které potrvají ještě několik dnů.

V reakci na rychlý pokrok ve vyšetřování britské úřady už v neděli snížily stupeň rizika teroristického útoku z nejvyššího stupně, vyhlášeného hned po útoku v pátek, na druhý nejvyšší.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud