Policie ve Španělsku zatočila s převaděči z Maroka. Migranty převáželi na vodních skútrech | info.cz

Články odjinud

Policie ve Španělsku zatočila s převaděči z Maroka. Migranty převáželi na vodních skútrech

Španělská policie rozbila gang převaděčů z Maroka, kteří převáželi africké migranty do jižní Evropy pomocí vodních skútrů. Půlhodinová cesta přes Gibraltarský průliv stála 4000 eur (přes 100.000 Kč). Počet migrantů převážených tímto způsobem v poslední době podle španělských médií narůstá.

Policie zadržela celkem 19 lidí spojených s organizovanou skupinou, která vydělávala nelegálním převozem osob přes hranice. Podle policie převáželi členové gangu na každém skútru jednoho až tři lidi toužící po lepším životě v Evropě. Rychlý způsob přepravy jim umožňoval zvládnout necelých 20 kilometrů asi za půl hodiny. Těžili i ze snadné ovladatelnosti strojů umožňujících lépe se vyhnout pobřežní hlídce.

Ke 4000 eur za cestu si mohli „klienti“ připlatit dalších 500 eur, pokud měli zájem o ubytování ve Španělsku na první noc. Většina z převezených podle španělských úřadů buď zůstala v zemi, nebo se přesunula do Francie či Itálie.

Členové gangu jsou obviněni i z toho, že ve dvojitém dnu zavazadlového prostoru skútrů pašovali do Španělska drogy.

Ačkoli počet podobně převážených migrantů v poslední době rychle narůstá, většinu z nich stále vozí větší plavidla, u nichž je však zároveň vyšší riziko nehody.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud