Polská učitelka uslyšela tikání. Pod autem našla funkční bombu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Polská učitelka uslyšela tikání. Pod autem našla funkční bombu

Polská učitelka uslyšela tikání. Pod autem našla funkční bombu
 

Policejní pyrotechnik musel zasahovat na parkovišti školy v obci Warlubie v centrálním Polsku, protože jedna z učitelek po příjezdu do práce zaslechla tikání - a zjistila, že vychází z budíku, připevněného k plastové krabičce pod autem.

„Neví se, co by se stalo, kdyby učitelka tikání přeslechla. Nešlo o žádnou atrapu, ale o malou bombu,“ uvedla dnes televize TVN 24.

Před zásahem pyrotechniků, kteří nástrahu za pomoci robota sejmuli z auta a následně zneškodnili výbuchem, muselo komplex budov se školkou, základní a střední školou opustit skoro sedm stovek dětí a pedagogů.

Policisté mezitím zadrželi dvaačtyřicetiletého manžela učitelky, který je podle prokuratury podezřelý z pokusu o vraždu své choti. Výslech se má ale uskutečnit nejspíš ve středu, protože kriminalisté ještě čekají výsledky laboratorních testů ohledně výbušné látky použité v časované bombě.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.