Pomohli bychom spíš psům než uprchlickým dětem, kritizuje bývalá slovenská diplomatka Vášáryová | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pomohli bychom spíš psům než uprchlickým dětem, kritizuje bývalá slovenská diplomatka Vášáryová

Pomohli bychom spíš psům než uprchlickým dětem, kritizuje bývalá slovenská diplomatka Vášáryová

Když máte jen chléb, tak je jednoduché ho rozlomit a dát hladovému. Ale když máte bazén... Bývalá herečka a diplomatka Magda Vášáryová promluvila pro Blesk.cz o tom, že migrační téma dál straší lidi, i když u nás uprchlíci nejsou. Pokud člověk lidi dostatečně vystraší, jsou manipulovatelnější, varuje. Proč použila v minulosti příměr s uprchlíky a psy? Dovede si prý představit, že pro 6 tisíc opuštěných psů by se lidé více přetrhli, než kolik udělali pro 10 tisíc dětí migrantů.

Volby v Česku se blíží, migrační téma však poněkud utichlo. Stejně jako proud uprchlíků mířících do Evropy přes zavřenou balkánskou trasu, na jejímž konci stojí vyhrožující Turecko.

To s Evropskou unií uzavřelo křehkou dohodu a příval běženců ustal. V Česku přitom nejsou uprchlíci žádní, upozorňuje diplomatka a herečka Magda Vášáryová. Ta se stala poradkyní Michala Horáčka, prezidentského kandidáta, který by rád dobyl Pražský hrad.

Problém s migranty však neutichl zcela a i Česka se týká nadále znepokojující situace ve Středozemním moři. Se zlepšeným počasím míří další běženci nejen do Itálie, ale i do Řecka. Na migrační krizi má přitom Vášáryová jasný názor. V minulosti o uprchlících říkala, že kdyby u italských břehů přistálo 6 tisíc psů, lidé by je přijali raději, zato uprchlíci je tolik nezajímají. Proč takto drsné přirovnání? „Přišlo mi to nelidské,“ uvedla Vášáryová pro Blesk.cz.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.