Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Postřelený republikánský kongresman bojuje o život a čeká ho série operací. Navštívil ho Trump

Postřelený republikánský kongresman bojuje o život a čeká ho série operací. Navštívil ho Trump

Republikánský poslanec amerického Kongresu Steve Scalise je stále v kritickém stavu poté, co ho ve středu na předměstí Washingtonu spolu s dalšími třemi lidmi postřelil starší levicový aktivista. Prezident Donald Trump dnes člena Sněmovny reprezentantů v nemocnici navštívil, informovala agentura AP.

Podle lékařů útočník Scaliseho postřelil do levého boku. Politik utrpěl zlomeniny některých kostí, poranění vnitřních orgánů a vážně krvácel. V nemocnici se podrobil operaci, bude ale muset podstoupit ještě několik dalších, uvedli zdravotníci.

Scaliseho v nemocnici navštívil prezident Trump s manželkou Melanií. Podle Bílého domu mu donesli květiny a pohovořili s jeho rodinou. Mluvčí prezidenta Sean Spicer označil scénu nad Scaliseho nemocničním lůžkem za "emotivní".

"Právě jsem opustil nemocnici," napsal Trump posléze na twitteru. Scalise je podle něj "jeden z těch opravdu skvělých lidí" a "opravdový bojovník". "Modlete se za Stevea," vyzval prezident.

Scaliseho a další tři osoby postřelil na baseballovém tréninku v Alexandrii nedaleko americké metropole šestašedesátiletý levicový aktivista James Hodgkinson, který podle vzkazu na facebooku chtěl "zničit" Donalda Trumpa a jeho společníky. Policisté útočníka na místě zastřelili.