Požár v Londýně: Záchranáři našli už 12 mrtvých. „Nečekáme, že by tam ještě někdo přežil,“ říkají | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Požár v Londýně: Záchranáři našli už 12 mrtvých. „Nečekáme, že by tam ještě někdo přežil,“ říkají

Požár v Londýně: Záchranáři našli už 12 mrtvých. „Nečekáme, že by tam ještě někdo přežil,“ říkají

Počet obětí požáru výškového obytného domu na západě Londýna vzrostl na 12. Na podvečerní tiskové konference to uvedli zástupci policie. Úřady očekávají, že počet mrtvých ještě stoupne – několik lidí se stále pohřešuje a další v nemocnicích bojují o život. Hasiči už témař celou budovu prohledali, 65 živých obyvatel se jim podařilo vyprostit a dostat do bezpečí. Nadále hoří v těžko přístupných místech. Tragédie je jednou z vůbec nejhorších svého druhu v západní Evropě.

„Bohužel nepředpokládám, že by byli uvnitř ještě nějací živí lidé,“ řekl novinářům Stuart Cundy z londýnské policie, podle něhož budou ve stále hořícím domě nalezeni spíše lidé, které oheň zahubil. Počet pohřešovaných se nyní nedá přesně stanovit, dodal Cundy.

Londýnské záchranné složky informovaly, že bylo do šesti nemocnic v britské metropoli převezeno celkem 69 lidí, z nichž 19 je nyní v kritickém stavu.

720p 360p
Peklo v Londýně

„S požárem stále bojujeme, ale mohu potvrdit, že hasiči díky své profesionalitě a odvaze již dokázali prohledat téměř celou budovu,“ prohlásil zástupce hasičů s tím, že se dostali i do nejvyššího patra.

Z celkového počtu asi 200 zasahujících hasičů jich uvnitř budovy vzhledem k riziku zvýšenému poškozením plynového potrubí pracuje pouze omezené množství. Zasahovat budou nejméně do rána.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.