Pozor, za rohem číhá lev! Z německé zoo uteklo pět šelem, medvěda museli zastřelit | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pozor, za rohem číhá lev! Z německé zoo uteklo pět šelem, medvěda museli zastřelit

Pozor, za rohem číhá lev! Z německé zoo uteklo pět šelem, medvěda museli zastřelit
 

 Z klecí v zoologické zahradě na západě Německa dnes utekli dva lvi, dva tygři a jeden jaguár, brzy ale byli polapeni. Oznámila to agentura DPA. Kromě kočkovitých šelem uprchl ze zoo Eifel v německé spolkové zemi Porýní-Falc blízko hranice s Lucemburskem a Belgií také medvěd, který byl zastřelen.

Do pátrání po šelmách se zapojili hasiči, policisté i veterináři. Místní úřady v souvislosti s útěkem šelem varovaly obyvatele blízkého města Lünebach a okolí, aby nevycházeli ze svých domovů.

Podle německého deníku Bild zavinila útěk zvířat silná bouřka, která zasáhla oblast kolem Lünebachu a způsobila v zoologické zahradě záplavy. Velká voda podemlela ploty a zvířata se tak mohla dostat na svobodu.

Zoo Eifel je soukromé zařízení, které funguje od roku 1972. Chová 60 druhů exotických a dalších zvířat, celkem asi 400 kusů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.