Články odjinud

Pracovníci pasové kontroly nechali na letišti projít desítky lidí jen tak, teď jim hrozí vyhazov

Pracovníci pasové kontroly nechali na letišti projít desítky lidí jen tak, teď jim hrozí vyhazov

Třináct zaměstnanců pasové kontroly na letišti v bulharské metropoli Sofii dnes dostalo podmíněnou výpověď kvůli obvinění, že tento týden nechali projít pasovou kontrolou desítky cestujících z Francie, aniž po nich požadovali doklady. S odkazem na sdělení bulharského ministerstva vnitra o tom informovala agentura AP.

Bulharský premiér Bojko Borisov již dříve oznámil, že případ z 20. března bude důkladně vyšetřen a viníci budou potrestáni.

Bulharsko je členským státem EU od roku 2007 a v lednu zahájilo své první šestiměsíční předsednictví unie. Do schengenského prostoru volného pohybu ale země zatím přijata nebyla se zdůvodněním, že vláda zatím neudělala dostatek pro posílení bezpečnosti a v potírání organizovaného zločinu a korupce.

 

Příslušníkům pasové kontroly v souvislosti s obviněním hrozí definitivní výpověď či kázeňský trest. Výše trestu ale bude záviset na závěrech vyšetřovatelů, uvedl bulharský ministr vnitra Valentin Radev.

Sedm z třinácti pracovníků pasové kontroly během své směny na 15 minut opustilo kontrolní stanoviště a asi 40 cestujících, kteří zrovna přiletěli z Paříže, se tak dostalo přes pasovou kontrolu, aniž museli předložit doklady.

 

"Je dobře, že šlo o let z Paříže," uvedl Radev. "Cestující už byli podrobeni kontrole na evropském letiště, což zaručuje, že se do Bulharska nedostali teroristé," dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud