Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přežil útok na londýnské metro. Teror v Manchesteru ho paralyzoval natolik, že spáchal sebevraždu

Přežil útok na londýnské metro. Teror v Manchesteru ho paralyzoval natolik, že spáchal sebevraždu

Před dvanácti lety měl tehdy čtyřicetiletý Tony Walter štěstí v neštěstí. Nacházel se v soupravě metra, která opouštěla stanici metra Edgware Road, když ji zasáhla nálož odpálená sebevražedným atentátníkem Mohammadem Sidiquem Khanem.

Sedm lidí včetně teroristy tehdy zemřelo, mnoho dalších utrpělo poranění. Jedním z nich byl Tony Walter, kterého zasáhly střepiny pocházející z odpálené nálože. Díky lékařské péči se ze svých zranění dostal, traumatický zážitek ale z mysli vytěsnit nedokázal.

Březnový teroristický útok ve Westminsteru pamětníkem londýnského hororu silně otřásl a hrůzy z útoku na metro se mu znovu začaly naplno vybavovat. Sebevražedný atentát v Manchesteru položil Waltera definitivně.

Když se neobjevil následující den v práci, začali se o něj jeho přátelé a kolegové strachovat a zmobilizovali policii. Muži zákona pak už jen našli tělo Tonyho Waltera, který spáchal sebevraždu, když zjistil o výbuchu po koncertě Ariany Grande.

„Všichni jsme v šoku, že si Tony vzal život. Po útoku ve Westminsteru hodně trpěl. Několik dní nebyl schopný chodit do práce. Tvrdil, že nedokáže pracovat s tím, jak mu to najednou vrátilo vzpomínky na 7. července 2005,“ popsal deníku The Independent jeden z přátel zesnulého, který si nepřál být jmenovaný.

Když se potom Tony Walter do londýnské firmy, kde pracoval sedmnáct let, vrátil, jeho kolegové pozorovali, že je nezvykle uzavřený a samotářský. Dvaapadesátiletý muž podle přátel nechtěl žít ve světě, kde se odehrávají podobná zvěrstva. Jeho přátelé jsou v šoku a svorně tvrdí, že jde o třiadvacátou oběť Salmana Abediho, který má teroristický útok na svědomí.

Před šesti lety mluvil Tony Walter o útoku v Londýně s britskými vyšetřovateli. „Vzpomínám si, že to byl pocit, jako by mě popravili na elektrickém křesle,“ popsal tehdy vzpomínku na výbuch bomby ve stanici metra Edgware Road. Jeho vzpomínky byly i po letech příliš silné, než aby s nimi dokázal žít.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867