Při leteckém neštěstí zemřelo 64 Alexandrovců. Letěli zpívat vojákům v Sýrii. Stroj se zřítil do Černého moře, celkem na palubě zahynulo 92 lidí | info.cz

Články odjinud

Při leteckém neštěstí zemřelo 64 Alexandrovců. Letěli zpívat vojákům v Sýrii. Stroj se zřítil do Černého moře, celkem na palubě zahynulo 92 lidí

Krátce po mezipřistání v ruském Soči se do Černého moře zřítilo ruské vojenské letadlo s 91 lidmi na palubě. Většinu cestujících tvořili členové známého armádního souboru Alexandrovci. Letěli spolu s novináři do Sýrie na vystoupení před ruskými vojáky, kteří bojují v tamní občanské válce. Nehodu nikdo nepřežil.

Letadlo Tu-154 zmizelo z radarů 20 minut po startu. Podle ruských letových dispečerů vládnou v oblasti Soči příznivé povětrnostní podmínky. Žádný civilní spoj z mezinárodního letiště Adler nebyl zrušen.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu pořádá setkání s vedením ozbrojených sil, upozornila agentura TASS. O zmizelém letadle byl informován ruský prezident Vladimir Putin, který je podle ruských médií neustále v kontaktu se záchranným týmem. 

Ruští záchranáři našli v Černém moři šest kilometrů od břehu ropnou skvrnu, trosky a podvozek zříceného letadla ruské armády Tu-154. Některé části trupu letadla se nachází v hloubce 50 až 70 metrů. Oznámily to agentury TASS a Interfax s odvoláním na nejmenované zdroje.

Letadlo mělo na letišti u Soči mezipřistání kvůli dotankování paliva. Mířilo z Moskvy za ruskými vojáky na leteckou základnu Hmímím v syrské provincii Latákíja. Na palubě bylo zhruba 50 kmenových členů Alexandrovců, většina z nich byli hráči na harmoniku či na balalajku.

Hlavní hvězda, sólový zpěvák Vladimir Ananyev, zůstala doma. "Měli vystoupit jen jednou a pak se hned vrátit zpátky. Nevím, co na to mám říct. Musel jsem zůstat doma, protože se mi narodil už třetí syn. Musel jsem pomoct manželce," řekl ruským novinářům.

Na palubě byli ovšem tři přední zpěváci Alexandrovců a také ruská humanitární aktivistka, která má blízké vztahy s Kremlem, Elizaveta Glinkovová. Podle jejího manžela vezla léky a invalidní vozíky syrským dětem. Smrti naopak uniknula další hvězda Alexandrovců - zpěvák Sergej Chlopnikov.

Letu do Sýrie se nezúčastnil z rodinných důvodů, odřekl před několika dny. “Nedokážu mluvit o štěstí. Smrt mých kamarádů takové pocity přebíjí,” řekl televiznímu kanálu Zvězda. Umělec, který zůstal v Moksvě, dodal, že do Sýrie letěla hlavní část souboru. Vystoupení mělo poté vyjít na zvukových nosičích.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud