Při náletech v zóně ovládané IS na východě Sýrie zemřely i desítky civilistů | info.cz

Články odjinud

Při náletech v zóně ovládané IS na východě Sýrie zemřely i desítky civilistů

Při bombardování oblasti ovládané radikály z teroristické organizace Islámský stát (IS) na východě Sýrie zemřelo v noci na dnešek 54 lidí, včetně 28 civilistů. S odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR) o tom dnes informovala agentura Reuters. Mezinárodní koalice uvedla, že nálety v dané oblasti ona či její spojenci provedla, počet mrtvých ale nespecifikovala.

Podle SOHR, která dění v Sýrii monitoruje z Londýna prostřednictvím místních pozorovatelů, zřejmě provedla nálet u hranic s Irákem mezinárodní koalice v čele s USA, nebo Irák. Společně totiž bojují v oblasti proti zbytkům radikálů z IS.

Syrská státní média dnes už dříve informovala, že při bombardování koalice vedené Spojenými státy zemřelo poblíž města Búkamál přes 30 lidí. SOHR posléze uvedla, že při náletech zemřelo 54 lidí, z toho 28 civilistů a 26 bojovníků IS.

Příslušníci samozvaného Islámského státu měli v roce 2014 pod kontrolou značnou část Sýrie a zhruba třetinu Iráku. Z mešity v iráckém Mosulu pak vyhlásil vůdce IS na tomto území chalífát. V Iráku byli členové IS poraženi loni. V Sýrii jsou nyní zbytky bojovníků spřízněných s IS ještě právě ve východní provincii Dajr az-Zaur u hranic s Irákem a také na jihozápadě u hranic s Izraelem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud