Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Při ruských náletech na pozice Islámského státu v Sýrii zemřelo přes 30 civilistů. Téměř polovinu obětí tvoří děti

Při ruských náletech na pozice Islámského státu v Sýrii zemřelo přes 30 civilistů. Téměř polovinu obětí tvoří děti

Nejméně 34 civilistů, včetně 15 dětí, dnes zahynulo při náletu ruských letadel ve východní Sýrii. Ruská armáda, která v oblasti bojuje na straně prezidenta Bašára Asada, bombardovala obec ovládanou radikály z organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

Ruská letadla bombardovala obec v provincii Dajr az-Zaur. V této východosyrské provincii, bohaté na ropu, se už několik měsíců vedou dvě ofenzivy proti radikálům z IS. V jedné z nich se z oblasti snaží poslední radikály z IS vytlačit vládní vojska podporovaná Ruskem, na druhé straně bojují arabsko-kurdské jednotky podporované mezinárodní koalicí v čele s USA.

Radikálové z IS v posledních měsících ztrácejí poslední části území, která se jim podařilo dobýt v předchozích letech. V roce 2014 kontrolovali příslušníci samozvaného Islámského státu skoro polovinu Sýrie a třetinu Iráku. Dnes jsou zbytky jeho oddílů kolem irácko-syrské hranice a v části provincie Dajr az-Zaur.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek