Při zemětřesení na Tchaj-wanu se zřítilo několik budov včetně hotelu. V troskách jsou zřejmě desítky lidí | info.cz

Články odjinud

Při zemětřesení na Tchaj-wanu se zřítilo několik budov včetně hotelu. V troskách jsou zřejmě desítky lidí

Nejméně dva mrtvé a více než 100 zraněných si podle první bilance vyžádalo zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály, které dnes postihlo Tchaj-wan. Ohnisko otřesů bylo 22 kilometrů severovýchodně od města Chua-lien v hloubce jednoho kilometru. Ve městě se podle dostupných informací zřítilo několik budov včetně hotelu.

Kvůli otřesům musela být uzavřena dálnice vedoucí kolem Chua-lienu a používat se nesmí most v tomto městě na východním pobřeží Tchaj-wanu. Úřad tchajwanského prezidenta oznámil, že prezident vyzval vládu, aby ihned aktivovala mechanismy pro případ přírodních katastrof, a aby se co nejrychleji rozeběhly záchranné práce, napsala agentura Reuters.

Nedalekou oblast v neděli zasáhly otřesy o síle 6,1 stupně. V tomto případě se epicentrum zemětřesení nacházelo 14 kilometrů severovýchodně od města Chua-lien a ohnisko bylo v hloubce 7,8 kilometru. Žádné škody ani oběti nebyly hlášeny.

Tchaj-wan často postihují zemětřesení, protože leží v seizmicky aktivní oblasti. Většinou ale způsobí velmi malé škody. V září 1999 však ostrov zasáhly otřesy o síle 7,6 stupně, které připravily o život 2400 lidí. Zničeno nebo poškozeno bylo tehdy na 50.000 budov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud