Při zemřetřesení na Tchaj-wanu se zranili i Češi. V sutinách stále zůstávají uvízlí lidé | info.cz

Články odjinud

Při zemřetřesení na Tchaj-wanu se zranili i Češi. V sutinách stále zůstávají uvízlí lidé

Mezi zraněnými po úterním zemětřesení na Tchaj-wanu jsou kromě místních také občané Česka, Japonska a Číny. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle agentury AP úřady po otřesech stále pohřešují 170 osob. Přes dvě stě lidí utrpělo zranění. Oběti na životech jsou podle AP dvě, agentura Reuters informovala o čtyřech mrtvých.

Zemětřesení o síle 6,4 stupně postihlo Tchaj-wan v úterý. Ohnisko otřesů bylo 22 kilometrů severovýchodně od města Chua-lien v hloubce jednoho kilometru. Ve městě se podle dostupných informací zřítilo několik budov včetně hotelů či vojenské nemocnice.

Podle agentury AP se záchranáři nyní snaží z trosek vyprostit nejméně pět lidí, kteří pod nimi uvízli. Dalších 170 lidí úřady zatím evidují jako pohřešované. Většina z nich se mohla v době neštěstí nacházet v jedné ze zřícených rezidenčních budov. Kolik lidí v ní ale ve skutečnosti při zemětřesení bylo, není podle AP jasné.

Agentura Reuters dnes uvedla, že mezi více než dvěma stovkami zraněných jsou kromě místních také občané z Česka, Japonska a pevninské Číny. Dvě desítky zraněných jsou podle úřadů v kritickém stavu. O tom, v jakém zdravotním stavu jsou Češi, se agentura nezmiňuje.

Při zemětřesení se k zemi částečně sesunuly konstrukce dvou hotelů - Marshal a Beautiful Life. Kvůli otřesům musela být uzavřena dálnice vedoucí kolem Chua-lienu a používat se nesmí most v tomto městě na východním pobřeží Tchaj-wanu.

Tchaj-wan často postihují zemětřesení, protože leží v seizmicky aktivní oblasti. Většinou ale způsobí velmi malé škody. V září 1999 však ostrov zasáhly otřesy o síle 7,6 stupně, které připravily o život 2400 lidí. Zničeno nebo poškozeno bylo tehdy na 50.000 budov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud