Příbuzný Kennedyů se znovu pokusí dokázat svoji nevinu. Za ubití sousedky dostal patnáct let | info.cz

Články odjinud

Příbuzný Kennedyů se znovu pokusí dokázat svoji nevinu. Za ubití sousedky dostal patnáct let

Příbuzný rodiny Kennedyů Michael Skakel, který byl vězněn za vraždu, se znovu pokusí prokázat svou nevinu. Obnovení jeho procesu dnes nařídil nejvyšší soud v americkém státě Connecticut, informovala agentura Reuters.

Soudci v poměru čtyři ku třem potvrdili rozhodnutí soudu nižší instance z roku 2013, podle kterého tehdejší advokát během řízení v roce 2002 Skakela špatně hájil. Skakela před pěti lety propustili na kauci, před tím si z 20letého trestu vězení odpykal 11 let.

Skakel byl za mřížemi za vraždu sousedky Marthy Moxleyové, do níž se zamiloval. Měl ji ubít golfovou holí v roce 1975, kdy bylo oběma 15 let.

Matka oběti Dorthy Moxleyová již dříve uvedla, že o Skakelově vině nepochybuje. Soud ale v roce 2013 prohlásil, že Skakelův právník mimo jiné nevyhledal svědka, který by údajně podpořil Skakelovo alibi na dobu vraždy.

Skakel je synovec Ethel Kennedyové, vdovy po Robertu Kennedym. Ten byl ministrem spravedlnosti ve vládě svého bratra Johna Kennedyho a později prezidentským kandidátem, zastřeleným během předvolební kampaně v roce 1968.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud