Příbuzný Kennedyů se znovu pokusí dokázat svoji nevinu. Za ubití sousedky dostal patnáct let | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Příbuzný Kennedyů se znovu pokusí dokázat svoji nevinu. Za ubití sousedky dostal patnáct let

Příbuzný Kennedyů se znovu pokusí dokázat svoji nevinu. Za ubití sousedky dostal patnáct let

Příbuzný rodiny Kennedyů Michael Skakel, který byl vězněn za vraždu, se znovu pokusí prokázat svou nevinu. Obnovení jeho procesu dnes nařídil nejvyšší soud v americkém státě Connecticut, informovala agentura Reuters.

Soudci v poměru čtyři ku třem potvrdili rozhodnutí soudu nižší instance z roku 2013, podle kterého tehdejší advokát během řízení v roce 2002 Skakela špatně hájil. Skakela před pěti lety propustili na kauci, před tím si z 20letého trestu vězení odpykal 11 let.

Skakel byl za mřížemi za vraždu sousedky Marthy Moxleyové, do níž se zamiloval. Měl ji ubít golfovou holí v roce 1975, kdy bylo oběma 15 let.

Matka oběti Dorthy Moxleyová již dříve uvedla, že o Skakelově vině nepochybuje. Soud ale v roce 2013 prohlásil, že Skakelův právník mimo jiné nevyhledal svědka, který by údajně podpořil Skakelovo alibi na dobu vraždy.

Skakel je synovec Ethel Kennedyové, vdovy po Robertu Kennedym. Ten byl ministrem spravedlnosti ve vládě svého bratra Johna Kennedyho a později prezidentským kandidátem, zastřeleným během předvolební kampaně v roce 1968.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.