Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Princ Philip je v nemocnici. Manželovi britské královny se vrátily starší potíže

Princ Philip je v nemocnici. Manželovi britské královny se vrátily starší potíže

Manžel britské královny Alžběty II. princ Philip je v nemocnici, oznámil Buckinghamský palác. Hospitalizace šestadevadesátiletého monarchy, který nedávno oznámil odchod z veřejného života, nebyla dle paláce zapříčiněna nějakým akutním problémem. Jedná se o „preventivní opatření“, které bylo přijato poté, co byla u prince zjištěna infekce, která souvisí se staršími zdravotními patáliemi. Princ je v dobrém rozpoložení.

Šestadevadesátiletý vévoda z Edinburghu Philip byl hospitalizován kvůli infekci způsobené dřívějším onemocněním, uvedl bez dalších podrobností mluvčí královského paláce. Nezúčastní se tak dnešního proslovu Alžběty II. v britském parlamentu u příležitosti jeho ustavující schůze, z čehož je podle prohlášení Philip „zklamán“.

Vévoda z Edinburghu v nedávné minulosti trpěl srdečními potížemi, ale stále často vystupoval na veřejnosti.

Na počátku května oznámil, že bude své oficiální veřejné povinnosti vykonávat jen do srpna. Jakožto patron, předseda nebo člen více než 780 organizací bude princ Philip těmto subjektům nadále partnerem, ale nebude se aktivně účastnit oficiálních akcí.

Princ Philip se narodil na řeckém ostrově Korfu 10. června 1921 jako princ řecký a dánský. Jako osmnáctiletý si začal vyměňovat dopisy s tehdy třináctiletou Alžbětou, která později prozradila, že šlo o lásku na první pohled. Svatbu měli v roce 1947.